Ako na francúzsku manikúru
Pôvod laku na nechty je v automobilovom priemysle – lak na automobily dal základ laku na nechty. Zo začiatku bol síce priesvitný ale postupom času vznikol farebný lak.
História dlhých nechtov siaha do starej Číny, kde boli znakom vyššej spoločenskej triedy. Aby sa zabránilo ich zlomeniu nosili sa na prstoch zlaté kryty, ktoré dlhé nechty chránili.
V dnešnej dobe sú už dlhé a lakované nechty klasikou, ktorá nemá s postavením v spoločnosti takmer nič spoločné. Nalakované a pestované nechty a ženy jednoducho patria k sebe. A ak máte trochu čas a chuť takú francúzsku manikúru si môžete pokojne urobiť doma aj samé.
Postup
- Upravte si nechty. Pilníkom si ich upravte do požadovaného tvaru. Je len na vás či budú mať mandľový tvar, alebo budú zabrúsené do rovna. Nezabudnite zatlačiť kožtičku pri nechtovom lôžku.
- Pretrite necht bledohnedým, ružovým, jemne fialový lakom. Základ je aby mal pastelovú, bledú farbu a nebol jasne farebný. Môžete použiť aj priesvitný lak.
- Po uschnutí naneste na špičky nechtov biely lak. Ak si trúfate môžete ho naniesť voľnou rukou, ak nie použite šablóny. Šablóny na francúzsku manikúru zoženiete v každej lepšie vybavenej drogérii. Stačí si ich len nalepiť na necht, oddeliť tak miesto, ktoré chcete nechať bezfarebné a ktoré chcete mať biele. Pretrieť bielym lakom, počkať kým uschne a odstrániť šablónu.
- Nakoniec stačí celý necht pretrieď bezfarebným lakom a máte to.
Ak sa vám zdá takáto manikúra nudná môžete ju ozvláštniť. Miesto bielej špičky nechtu zvoľte akýkoľvek iný odtieň. Pokiaľ ste zvolili bielu, môžete na ňu nalepiť špeciálne nálepky, ktoré zoženiete v drogérii alebo špecializovaných obchodoch.
Obrátená francúzska manikúra
Tento typ manikúry je celkom jednoduchý. Kým pri klasickej francúzskej manikúre je väčšia časť nechtu bezfarebná (farba je len na špičke) pri obrátenej manikúre je farebná väčšia časť nechtu. Bezfarebný necháte len malý oblúčik, ktorý vytvoríte nad nechtovým lôžkom. Zvyšok prstu zafarbite akoukoľvek farbou – najvhodnejšie sú tmavé farby.